masáže v Bratislave a okolí

Otázky a odpovede

Čo je mobilné masážne štúdio?

Masáž priamo u Vás doma, či na mieste Vami určenom. Masér príde s kompletnou výbavou potrebnou na masírovanie klienta (masážny stôl, čistá plachta, masážne oleje, lávové kamene a pod.) . Miestnosť nepotrebujete nijako špeciálne pripravovať, stačí vyvetrať. Je však vhodné, aby mal masér k dispozícií cca 80 cm priestoru okolo celého masážneho stola (s rozmermi cca 200x70 cm) na voľné chodenie okolo Vás pri masáži.

Pri reflexnej masáži chodidiel nemusí masér rozkladať masážny stôl - stačí, ak máte k dispozícií pohodlné kreslo pre seba a stoličku pre maséra, ktorý bude sedieť oproti Vám.

 

Čo robiť pred masážou?

Pred masážou sa odporúča osprchovať a odložiť šperky. Je rozumné, ak hodinu pred masážou nejete. Pri masáži je bežné úplné vyzlečenie, resp. ponechanie spodných nohavíc. Pri lymfatickej drenáži a anticelulitídnej masáži je vhodný tango-strih. Cez telo Vám bude prehodený uterák a odkrytá bude len práve masírovaná partia tela.

V prípade, že máte nejaké kožné alergie, prosím, oznámte to vopred do objednávkového formulára - použité budú výhradne antialergické oleje.

Čo robiť po masáži?

Po masáži sa odporúča vypiť dostatok vody, pretože masáž prispieva k odplaveniu odpadových látok z tela a voda pri tomto procese výrazne pomáha. Po ošetrení môžete cítiť na niektorých miestach miernu bolesť, ktorá sa zase stratí, ale hlavne budete plný pokoja, uvoľnenia a niekedy aj novej energie. Vaša reakcia na masáž bude veľmi individuálna, preto len jednoducho relaxujte.

Kedy sa masáž vôbec neodporúča?

Pri akýchkoľvek akútnych ochoreniach (chrípka, horúčka, nevoľnosť, infekcia, angína, poranenia a ochorenia vnútorných orgánov), pri akútnych psychózach, po požití alkoholických a psychotropných látok, pri kožných vyrážkach (vredy, plesne, nádory, hnisajúce rany), pri akútnych zápaloch svalov a kĺbov ani pri onkologických problémoch sa masáž neodporúča vôbec. Pri srdcových ochoreniach, problémoch so zrážanlivosťou krvi, kôrnatení tepien, vysokom stupni osteoporózy a pri veľkých kŕčových žilách je nutná konzultácia s Vašim lekárom. Je potrebné, aby ste informovali svojho maséra, ak ste tehotná - niektoré typy masáží nie sú v tomto prípade vhodné.

Bude ma pri masáži niečo bolieť?

Masáž má byť príjemným zážitkom. Niektorý z reflexných bodov však môže byť v prípade vnútornej nerovnováhy citlivejší na dotyk. Ak masérovi poviete, keď Vás niektorý dotyk zabolí, bude Vám vedieť cielenejšie pomôcť.